FORUM AUTOMATYKI SRK

URZĄDZENIA STEROWANIA RUCHEM POCIĄGÓW

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: Ogólne wiadomości
Ogólne wiadomości 6 lat(a), 9 mies. temu Oklaski: 2
Na początku chciałbym wam „zareklamować” bardzo fajny serwis umożliwiający pobranie i zainstalowani komercyjnego (wartego kilkadziesiąt dolarów) programu za darmo. Można to zrobić w wyznaczonym zakresie czasowym wynoszącym kilkanaście godzin. Codziennie jest inny program. Warto zrobić sobie subskrypcję. Mając pocztę w @gmail.com mamy do razu możliwość automatycznego tłumaczenia na język polski. Link do strony www.giveawayoftheday.com/
Następna sprawa to nowe wersje Skype (od wersji 5.5). Mają one nieciekawy efekt wg mnie mianowicie w trakcie uruchamiania wyskakuje okno zatytułowane Home Skype. Niestety wyłączenie tej opcji w „normalny” sposób jest niemożliwe – nie ma takiej opcji.
Ale w sieci znalazłem takie rozwiązanie które stosuję :
„Problem rozwiązał Andrew Worcester pisząc malutki programik, który dba o to by dodatkowe okno Skype Home się nie pojawiało.
1. Po pobraniu „Kill Skype Home” zapisujemy program w dowolnym przez nas położeniu nie blokowanenym przez Kontrolę konta użytkownika.
2. W menu start przeciągamy do folderu Autostart skrót do pliku „Kill Skype Home„.
3. Jeżeli przy pierwszym uruchomieniu system wyświetli nam komunikat o otwieranym pliku”Kill Skype Home” odznaczamy, aby nie pytał ponownie przy otwieraniu pliku.
Program po wystartowaniu Skype automatycznie zamyka nam uporczywe okienko Skype Home po czym sam wyłącza się nie pozostając aktywnym do następnego uruchomienia komputera.”

Dla wyjaśnienie – nie jestem informatykiem, ale trochę znam się na komputerach i programach. Chętnie pomagam w miarę moich skromnych możliwości. Wykorzystuję ostatnio do tego celu bardzo fajny darmowy program umożliwiający mi zdalną obsługę komputera i grzebanie w nim. Oczywiście za zgodą właściciela i pod bacznym jego okiem. Jest to program „TemViwer” a więcej na jego temat znajdziecie tutaj www.teamviewer.com/pl/index.aspx

Jeżeli chodzi o systemy operacyjne to w tej chwili mam zainstalowane następujące systemy: Windows XP, Windows 7,Windows 8, Xtreme (Linux), Mandriva 2011 (Linux) i chyba którąś wersję Ubuntu, ale tego nie lubię i nie używam na bieżąco . No i gdzieś tam na którymś starym dysku pałęta się najlepszy system – Windows 98.
Stach N (Admin)
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
admin to też ja

Do góryStrona: 1